
Харчування, пов'язані з введенням прикорму, встають перед кожною мамою. Найголовніше, потрібно пам'ятати, що перший прикорм - ще не їжа, а знайомство дитини та її організму з новими харчовими відчуттями і речовинами. Ферментативна система малюка ще не готова до повноцінного переварюванню і засвоєнню «дорослої» їжі.
Ознаки готовності дитини до прикорму наступні:
✔ Вага малюка подвоївся з моменту народження
✔ Збільшилася частота прикладань до грудей, не пов'язаних з хворобою або прорізуванням зубів
✔ З'явився інтерес до їжі дорослих
✔ Малюк впевнено сіл
✔ Рефлекс виштовхування твердої їжі почав згасати.
Як вводити прикорм?
Педіатрами розроблені певні правила введення прикорму, яких необхідно дотримуватися, щоб знизити ризик виникнення алергічних реакцій у малюка:
✔ Вводити прикорм можна тільки, якщо дитина здорова.
✔ Не поспішайте вводити прикорм в жарку пору року і при проведенні профілактичних щеплень
✔ Новий продукт краще пропонувати в першій половині дня для того, щоб простежити його переносимість. Вводите по одному виду прикорму з інтервалом в 7 днів.
✔ Давайте прикорм до годування грудьми, коли малюк голодний, і обов'язково з ложечки.
✔ В період введення прикорму материнське молоко залишається основним харчуванням дитини.
✔ Якщо вже ввели щось, то новий прикорм даємо в кінці годування, по можливості змішуючи з уже знайомим смаком;
✔ Харчові експерименти варто відкласти, якщо дитина захворіла, у разі зміни звичного графіка життя (подорожі, гості і т.д.), за тиждень до щеплення. Ще тиждень варто почекати після вакцинації;
✔ Якщо малюк плюється новим блюдом - скасувати, щоб через кілька днів запропонувати ще раз;
✔ Починати прикорм потрібно з невеликих кількостей (0,5-1 ч.л.), поступово збільшуючи до норми відповідно до віку малюка
✔ На початку введення прикорму консистенція їжі повинна бути досить рідкою і гомогенної, потім харчування стає густішим.
✔ Прикорм на основі злаків слід починати з безглютенових безмолочних кашок: рисової, кукурудзяної, гречаної. Після цього раціон можна розширювати додаванням молочних кашок. Каші, містять рослинний білок глютен (пшенична, вівсяна), рекомендується вводити після 6-8 місяців.
✔ В якості першого овочевого страви слід використовувати монокомпонентні пюре, що містять тільки один вид овочів (наприклад, кабачок або гарбуз), а потім поступово, з урахуванням переносимості, в раціон можна вводити і інші овочеві пюре.
Перше знайомство з «дорослої» їжею
Отже, урочистий момент настав: овочеве пюре приготовлено або відкрита баночка з готовим продуктом. Малюк одягнений в красивий і ще чистий фартушок і поставлений в свіжокуплений дитячий стільчик або на коліна. Ложечка ще разок обполоснути окропом і Остужев. Скільки ж можна з'їсти в перший день після таких довгих приготувань? Зовсім небагато - всього 1-2 чайні ложки пюре (5-10 г). А потім запропонуйте крихті груди або пляшечку з сумішшю (залежно від виду вигодовування), як у звичайний годування.
Тобто меню в перший день введення пюре виглядає приблизно так:
6.00 - суміш 200,0 або грудне молоко;
10.00 - суміш 200,0 або грудне молоко;
14.00 - овочеве пюре 5-10 г + суміш 180,0 або грудне молоко;
18.00 - суміш 200,0 або грудне молоко;
22.00 - суміш 200,0 або грудне молоко.
На другий день (якщо стан шкіри і характер стільця не змінилися), маляті вже можна дати 30-40 г овочевого пюре.
|