
Перш ніж робити будь-яку профілактичне щеплення необхідно слідувати нижче наведених порад, це дозволить вам уникнути не бажаних і важких наслідків. Отже ...
1. Перед будь профілактичним щепленням необхідно відвідати лікаря - педіатра, а якщо є показання, то і невропатолога.
2. Не менш ніж за тиждень постарайтеся перестати вводити нові продукти в раціон малюка, особливо це актуально для діток з діатезами і алергією.
3. Обговоріть з лікарем - педіатром способи запобігання або пом'якшення алергічних реакцій на вакцину профілактичного щеплення. Багато лікарі виписують дитині антигістамінні препарати, гомеопатичні підготовку.
4. Перед профілактичним щепленням обов'язково необхідно здати аналізи крові і сечі, отримати результати і переконатися в тому, що вони дозволяють робити щеплення.
5. Обов'язково дізнайтеся у свого лікаря-педіатра, через який час після профілактичного щеплення можуть з'явитися які-небудь побічні реакцій і як вони проявляються.
Дитині необхідно провести додаткові обстеження та консультації фахівців, якщо:
1. у нього є якесь захворювання центральної нервової системи або родова травма, або дитина народилася шляхом кесаревого розтину;
2. дитина приймає будь-які лікарські препарати;
3. у дитини на попереднє введення вакцини була важка реакція - висока температура, судомний синдром, важкі шокові реакції;
4. у дитини є алергія на що-небудь або діатез;
5. дитина отримувала гамма-глобулін або переливання крові за останні три місяці;
6. дитина перебуває на диспансерному обліку за медичними показаннями.
7. дитина або хто-небудь з членів сім'ї страждають імунодефіцитом, раком, СНІДом або іншими імунними захворюваннями;
8. дитина або хто-небудь з членів сім'ї приймає стероїдні препарати, отримує променеву та хіміотерапію.
В день щеплення Вам необхідно:
1. Оцінити загальний стан дитини - чи немає яких-небудь зовнішніх змін в його поведінці.
2. Виміряти дитині температуру. Якщо щось вас насторожує, зв'яжіться з лікарем, відкладіть щеплення на наступний день.
3. Пройти огляд лікаря-педіатра, який повинен оцінити стан дитини загальним оглядом, виміром температури, прослуховуванням.
4. Ви маєте право ознайомитися з інструкцією до вакцини та перевірити термін придатності препарату.
5. Після профілактичного щеплення проведіть 20-30 хвилин в приміщенні поліклініки - це дозволить Вам отримати швидку кваліфіковану допомогу в тому випадку, якщо виникнуть важкі алергічні реакції.
6. Згідно з призначенням лікаря дайте дитині профілактичний препарат і дотримуйтесь строго по інструкції.
7. Уважно стежте за температурою і загальним станом дитини. При високій температурі застосовуйте обтирання, обгортання, давайте жарознижуючі препарати, рясне пиття та ін. Якщо спостерігаються місцеві реакції, у вигляді почервоніння, припухлості та ін., Прикладайте до хворого місця прохолодну тканину і порадьтеся з лікарем.
8. Повідомте дільничного лікаря-педіатра про все, що здасться Вам незвичайним, це стане в нагоді при підготовці до наступної вакцинації.
9. При найменших ознаках задухи, судом, втрати свідомості та інших не властивих вашій дитині симптомах викликайте "швидку допомогу" (телефон 03). Обов'язково проінформуйте прибулих лікарів про те, що сьогодні було зроблено щеплення (проти якого захворювання і якою вакциною).
Дотримуйтесь всі вище перераховані правила, і профілактичні щеплення ви перенесете досить легко. Будьте здорові!
|