Головна | Мій профіль | Вихід | RSSП`ятниця, 18.07.2025, 12:15

Світ МАМ

 
Меню сайту
Категорії розділу
Страви для дітей [46]
Здоров'я [24]
Ігри [9]
Все про вагітність [3]
Розвиток дитини [33]
Різне [26]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Здоров'я

Імунна система: як вона працює?

Імунна система: як вона працює? Якщо малюк часто хворіє, перше, що спадає на думку, - його імунна система працює не на повну силу. Чи так це насправді? І що думають з цього питання лікарі-імунологи? Імунна система влаштована дуже складно, тому для того, щоб точно визначити, в якому ланці вона засмучена і чи пов'язані часті захворювання крихти з імунітетом в принципі, може знадобитися тривале комплексне обстеження.

Що вам можуть порекомендувати зробити в першу чергу?

Загальний аналіз крові. Допоможе визначити кількість клітин імунної системи.

Іммунограмма. З її допомогою ви визначите рівень антитіл у крові. Для повної картини вам необхідно здати кров на це дослідження і в період хвороби малюка. Так лікар зможе оцінити силу і адекватність відповіді імунної системи на інфекцію.

УЗД тимуса. Нерідко запалення в цьому органі призводять до серйозних збоїв у роботі імунної системи.

Перш ніж ставити дитині неіснуючі діагнози, батьки повинні усвідомити одне: дитина до року і після повинен хворіти, це неминуче. Завдяки інфекціям імунна система отримує належний рівень тренування. І якщо малюкові вдається в призначені терміни і без ускладнень впоратися з хворобою, з його імунітетом все в порядку.
Основні ланки імунної системи

Де знаходиться імунна система і що вона робить, відчути до-статочно складно: помацати неможливо, а на картинках видно не дуже добре. Насправді, вона визначена досить чітко. Система складається з імунних органів і розрізнених клітин, що переміщуються по організму і знаходяться практично скрізь.

Клітини імунної системи

ЛІМФОЦИТИ. Спеціальні клітини, які знищують віруси і генетично змінені клітини самого організму. Одна з основних їх функцій - синтез антитіл (імуноглобуліни - Ig), що виробляються у відповідь на вторгнення в організм вірусів і бактерій. Відомо кілька класів антитіл, кожен з яких виконує свої функції:

IgA - знаходяться на слизових оболонках і першими нейтралізують віруси, бактерії або харчові алергени в порожнині рота, носа і в стравоході.

IgM - утворюються в тому випадку, якщо «чужаки» обійшли оборону IgA і проникли в організм. Реагують тільки на незнайомі організму віруси і бактерії.

IgG - реагують на повторне проникнення вірусу в організм.

IgE - є своєрідним індикатором алергічних реакцій.

У великих кількостях виробляються тоді, коли в організм малюка потрапляє який-небудь алерген.

Макрофагів. У загальному аналізі крові їх вказують як моноцити. Вони здатні до активного захоплення і перетравлювання бактерій. Особливі різновиди цих клітин знаходяться в різних органах (печінці, шкірі та ін.). Вони відстежують патогенні мікроорганізми і доставляють їх у імунні органи.

імунні органи

Серед них виділяють кістковий мозок і тимус. Перший - «фабрика» з виробництва лімфоцитів, другий - «школа», в якій лімфоцити навчаються своїми функціями. Існують також вторинні лімфоїдні органи - якщо їх видалити, імунна система все ж буде продовжувати функціонувати. До таких належать селезінка, лімфовузли і скупчення лімфоїдної тканини, зокрема, мигдалини і аденоїди.
недостатність імунітету

Серйозні поломки в ланках імунної системи зустрічаються не часто. Імунодефіцит, який приписує своєму чаду кожна друга мама, - важкий стан. Він буває первинним - з ним дитина народжується і, як правило, протягом усього життя повинен приймати іммуноподдержівающіе препарати, і вторинним - придбаним протягом життя, в цьому випадку зміни стійкі, але не завжди довічні. Для терапії завжди потрібні серйозні імунокоректори.

Найчастіше зустрічаються випадки, коли ослаблення імунної відповіді дитини пов'язане з його способом життя, харчуванням та режимом дня. Зокрема, на ослаблення імунітету впливають:

Недостатнє харчування. Наприклад, дефіцит в раціоні дитини білка - основного будівельного матеріалу для клітин імунної системи;

Недосипання. Пік синтезу імунних клітин припадає на період сну, як нічного, так і денного;

СТРЕСИ. У цьому стані освіту будь-яких нових клітин в організмі сповільнюється - всі його зусилля будуть спрямовані на боротьбу зі стресовими факторами;

НЕПРАВИЛЬНИЙ ПРИЙОМ АНТИБІОТИКІВ. Бездумне ставлення до цих ліків призводить до того, що у бактерій виникає стійкість до них.

Трапляється, що в наявності проблеми з імунною системою, але при цьому вони не мають ніякого відношення до імунітету. Так, наприклад, причиною нескінченного нежиті або кашлю у дітей може бути рефлюкс - закид з шлунку в носоглотку кислоти, яка порушує цілісність захисних слизових оболонок. У даній ситуації ми Повинні лікувати захворювання шлунково-кишкового тракту. Якщо дитина нескінченно кашляє, для цього може бути багато причин. Зокрема, дитину непогано було б зводити на рентген - подивитися, чи не заковтнула він мікрокусочек від будь-якої іграшки. Якщо малюка непокоїть інфекція, від якої ви ніяк не можете позбутися, можливо, причина в уроджений порок, дефекті будови, який заважає функціонувати органу. У даній ситуації потрібно вирішувати саме цю проблему, а не коригувати роботу імунної системи.

Зростайте здоровими!

Категорія: Здоров'я | Додав: FreeDOM (23.11.2014)
Переглядів: 310 | Теги: Імунна система: як вона працює? | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук


Професійний фотограф Сергій Мосевич

Приймаю замовлення на фотосесії:
• Весільні
• Сімейні
• Love Story
• Портфоліо

Контакти:
☎ +380503732243
vk.com/otogra
facebook.com/otogra
Календар
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz