Якщо ви все таки зважилися народжувати разом з чоловіком.
Як необхідно поводитися мамі
Приймати сутички спокійної радісно (адже це початок тієї події, якого так чекали обоє батьків !) , Долаючи свій біль концентрацією на переживаннях малюка , прагнучи встановити з ним внутрішній контакт. Кроха , безумовно , потребує такої психологічної підтримки та відчуває , що він не один і трудиться разом з мамою і татом. Якщо мама розуміє , що відбувається з нею і дитиною , прагне встановити з ним контакт , малюк , відчуваючи підтримку , долає цей процес без ускладнень для своєї психіки , швидше адаптуючись до майбутніх нових умов і випробуванням у житті . Якщо ж свідомість мами не готове до родових сутичок і вона починає впадати в паніку , концентруючись тільки на своїй болю , кричить , то дитина починає відчувати себе кинутим , знедоленим , також відчуває панічний стан , залишившись один на один зі страшною стихією природи народження , що закладає фундамент дезадаптаційних станів у всіх майбутніх соціально нових умовах. Все пережите в цей період закарбовується в його пам'яті як катаклізм і буде аналогічно проявлятися у важких життєвих ситуаціях .
Як необхідно поводитися татові Перебувати поруч з дружиною : 1) подбати про те , щоб ніщо ззовні не втручався в священний процес народження (відключити телефони , нікому не відкривати вхідні двері , вимкнути всі теле - і радіо прилади та інші інформаційні подразники ) ; 2 ) включити релаксаційну музикотерапевтіческую або ту музичну програму , яку мама з малюком вже слухали на першому етапі перинатальної життя; 3 ) підготувати ванну для необхідних гігієнічних процедур , які подружжю краще провести в комфортних домашніх умовах самостійно ; 4 ) спокійно розмовляти з малюком , погладжуючи животик мами , робити дружині масажні вправи та інші спеціальні Вспоможеніє ( бути опорою в прямому і переносному сенсах ) для полегшення больових відчуттів у спині , попереку , виконуючи будь-які її прохання ( !) . Головна мета - забезпечити атмосферу спільності з малюком , допомагаючи йому долати відчуття покинутості . Необхідно відчувати буквальну близькість швидкої зустрічі - свята і робитимуть все необхідне для перетворення фізичного дискомфорту малюка і мами в душевно- духовний комфорт очікування народження !
Для чого важливо присутність чоловіка на пологах ?
Численні суперечливі публікації з приводу позитивних і негативних наслідків для тата , присутнього при пологах , на наш погляд , мало науково обгрунтовані з позицій психології та педагогіки . Наш досвід переконує , що готуватися до пологів необхідно разом , обом батькам - і мамі і татові . По-перше , малюк відчуває потребу в спілкуванні не тільки з мамою , але , як відомо , вже з п'ятого місяця свого ембріонального розвитку і з батьком ( М.А.Лазарев ) . По-друге , почуття батьківства не виникає у більшості чоловіків з появою в будинку новонародженого ; Присутність чоловіка на пологах , допомагає чоловікові пережити народження своєї дитини разом з дружиною і дитиною. Це діє як психологічний механізм запуску батьківства - найважливішої соціальної функції чоловіка , відповідального за життя, здоров'я і керування процесом розвитку своєї сім'ї. І , нарешті , по-третє , люблячий (а не просто закоханий ) чоловік , що допомагає своїй дружині в пологах (а не просто присутній в якості спостерігача ) , виконує не тільки свої природні функції - бути потрібним у важких ситуаціях . У ситуації пологів від чоловіка необхідна , перш за все , психологічна допомога своїй коханій, яку не здатен надати жоден навіть самий досвідчений лікар- акушер або психолог . Такі спільні пологи роблять подружні стосунки лише міцніше .
Чоловік після пологів
Звичайно , існують об'єктивні причини, що перешкоджають деяким чоловікам брати участь в пологах. Такою, наприклад , може бути домінуючий тип темпераменту людини - меланхолік , якому притаманна особлива недовірливість , ранимість , витончена сприйнятливість і чутливість. Але на те й існує практична психологія та досвідчений інструктор , здатний , враховуючи такі особливості , розвернути ці властивості чоловіки в сильному , а не слабкому їх прояві. Треба готуватися до пологів , а не просто умовляти чоловіка попрісутствовать . Інакше це схоже на те , як вміють плавати вмовляють переплисти солідний водойму без попередньої підготовки або не вміють водити автомобіль вмовляють проїхати по вулиці з пожвавленим рухом автотранспорту. Звичайно , це абсурд. При цьому будь-якому грамотному психологу відомо , наскільки набагато більш необхідним для жінки, що народжує може виявитися саме чутливий і ніжний чоловік як у процесах сутичок і потуг , так і в проникливому відчуванні свого малятко і наданні йому необхідної психоенергетичної підтримки.
Крім того , статистика медиків про існування 30-35 % чоловіків , які відчувають стрес при вигляді жінки, що народжує , особливо на стадії прорізування головки малюка , знову ж пов'язана з елементарною неграмотністю , когнітивної , мотиваційної та операціональної неготовністю чоловіка до ситуації , яку будь-який з підготовлених чоловіків сприймає з радістю - все відбувається нормально , природосообразно (!) , а не з крайнім ступенем напруги . А перенапруги у непідготовлених чоловіків бувають не тільки в пологовому будинку , а й , наприклад , під час відповідальних іспитів або змагань , сварок чи конфліктів на роботі , що теж нерідко призводить і до сексуальних розладів і іншої психосоматичних наслідків. Може бути тому чоловікам взагалі ризикувати не треба? Звичайно , треба бути готовим до виконання своїх нормальних чоловічих функцій , і батьківських в тому числі.
Так що замінимо словосполучення присутність чоловіка на пологах - на співучасть чоловіка в пологах ! А ви за чи проти співучасті чоловіка в пологах ?))