
Перекладаючи з англійської дослідження з ГВ , натрапила на цікаве дослідження, проведене в Канаді з 1998 по 1999 роки. Учені вирішили з'ясувати , чи дійсно пустушка впливає на раннє завершення ГВ до 3 місяців , а також на частоту неспокою і плачу у малюків.
У дослідженні брали участь 281 жінка і їхні здорові дітки . Учасників поділили на дві групи: в експериментальній групі мамам ще в пологовому будинку було запропоновано відмовитися від використання пустушок для заспокоєння малюка , в контрольній групі такої установки зроблено не було. У результаті в обох групах близько 18 % мам закінчили годувати грудьми до 3 місяців , а частота неспокою і плачу у немовлят була також приблизно однакова . Також близько 60 % мам не змогли продовжити виключне ГВ після 3 -х місяців.
Вчені дійшли висновку , що пустушка не є ПРЯМИЙ причиною раннього завершення ГВ , але в той же час її використання не має жодних переваг перед іншими способами заспокоєння (годування грудьми , заколисування і носіння на руках). При цьому дослідники погодилися , що пустушка є маркером проблем ГВ , а також фактором , який знижує бажання матері годувати грудьми.
Проте автори не знайшли фізіологічного обгрунтування " плутанини сосків " , тому що впевнені , що малюк бачить різницю між ссанням для задоволення смоктального рефлексу і ссанням для добування собі їжі. Тому просять ВООЗ та інші організації не бути настільки категоричними стосовно до пустушки в своїх рекламних компаніях успішного ГВ.
ТАК У ЧОМУ Ж СПРАВА ?
Насправді 3 місяці - це вкрай невеликий термін , щоб мама повністю перестала годувати грудьми тільки через використання пустушки . А ось вплинути на те , що мама стала догодовувати малюка сумішшю , цілком може саме пустушка .
Навіть з даних канадського дослідження видно , як багато мам не змогли продовжити виключне ГВ після 3 -х місяців! Це й не дивно , адже посмоктуючи пустушку , малюк пропускає повноцінні годування грудьми , а відповідно його щомісячна надбавка у вазі ставати все менше. І мама , дивлячись на ваги , подумує про те , що напевно пора вводити суміш.
Це дослідження з пустушками слід було проводити не до трьох , а до 6 місяців , коли відсоток годуючих мам зменшується катастрофічно .
Навіть якщо залишити в спокої той факт , що
пустушка майже завжди провокує неправильний захоплення грудей надалі , можна навести ще як мінімум сім доводів проти використання сосок і пустушок .
ЩЕ 7 доводів проти пустушок
Будь соска - додаткове джерело інфекції. Соски виготовляються з чужорідного для дитини матеріалу з чужим смаком і запахом. М'язи рота дитини втомлюються від соски і малюк менше смокче груди. У дитини , смокче навіть ортодонтичну пустушку , змінюється прикус , що може призвести в майбутньому до неправильного росту щелепи і зубів. У дітей , що смокчуть пустушку , частіше спостерігаються дефекти мови вследствии неправильного формування голосового апарату . Дитина вчиться вирішувати свої проблеми сурогатним способом - це формує в більш зрілому віці , наприклад , такі шкідливі звички , як куріння , переїдання , ногтегризеніе , обсмоктування країв одягу тощо Пустушка замикає дитини на самому собі , у нього знижується дослідницький інтерес до світу. Доведено зв'язок пустушок з випадками дитячого аутизму.
Дитина, що потребує задоволенні смоктального рефлексу , отримує комфорт не від пустушок , а від смоктання саме материнських грудей , теплого контакту з нею і почуття захищеності.
ПОЗИТИВНИЙ МОМЕНТ
У пустушки є одне неоціненне перевагу : малюки , які використовують пустушку , ніколи не будуть смоктати пальці! А ось смоктання пальців дійсно шкідлива звичка , оскільки призводить до викривлення зубів.
Палець тисне на зростаючі зуби , і вони відхиляються назад , а пустушка такого тиску на зростаючі зуби не надає.
Якщо ж малюк не може обходитися без пустушки , необхідно знати , що вони бувають:
- Денні ,
- нічні
і розділяються з урахуванням віку малюка:
- 0-3 місяці ,
- 3 - 6 місяців ,
- Старше 6 місяців.
Кількість денних і особливо нічних пустушок має бути не менше 5 .
При першому використанні пустушку треба прокип'ятити 1-2 хвилини.
Надалі зберігати в закритому сухий баночці і обмивати кип'яченою водою перед тим , як дати малюкові.
ЯК ЖЕ ВІДУЧИТИ ДИТИНИ від пустушки ?
До двох місяців забрати пустушку можна практично відразу , якщо почати прикладати дитину з будь-якого неспокою , а значить не рідше 1 разу в 1-1,5 години вдень і кілька разів вночі , організувати спільний сон і носіння на руках. Але часом дітки дуже тривожні і не погоджуються забути гумову " утішницю " так швидко , як би хотілося мамі . Особливо обережними потрібно бути після 2 місяців , з 4 місяців пустушку в будь-якому випадку відразу не забираємо , щоб не травмувати малюка , а діємо за наступною схемою:
1 . Засікаємо скільки часу дитина смокче пустушку протягом дня. Скорочуємо цей час в 2 рази приблизно за 3-5 днів .
2 . Потім починаємо давати пустушку тільки на сон ( діткам найважче відмовитися від пустушки на сон на користь грудей) - 3 дні.
3 . Скорочуємо час смоктання пустушки на засинання в 2 рази , пропонуємо після неї груди.
4 . На останньому етапі отучения від пустушки даємо її посмоктати всього 2-3 хвилини , потім даємо груди , навіть якщо плаче.
РЕАЛЬНА ІСТОРІЯ МАМОЧКИ
"Звичайно , мені хотілося бути для своєї дитини самої - кращої - мамою (хто ж цього заздалегідь не хоче , гм ?) . І, звичайно , я начиталася достатньо, щоб засвоїти , що пустушка - це зло. І наперед ніяких пустушок ми не купували. А тут , коли чоловік реєстрував дочку в РАГСі , нам одну якраз подарували укупі з ін пробниками . Місця багато вона не займає - залишили " на всякий випадок".
І до детенкіних трьох тижнів ми навіть не думали цю пустушку використовувати за призначенням.
Однак натиск обох бабусь був сильний. Обидві вважали і вважають , що використовувати їх треба. Одна бабуся (моя мама ) такими випадками використання вважає моменти , коли дитя бере пальчики в рот ( мовляв , краще смоктати в цьому випадку пустушку ), інша бабуся (відповідно чоловікова мама) ратує за годування за розкладом і вважає , що коли дитя вимагає Тобто раніше часу , ось тоді - пустушку в рот , поки не настануть години годування .
Ми ж з чоловіком застосували пустушку зовсім в іншому випадку . Була глибока ніч , коли дитя прокинулося і стало кричати . Ми і поміняли підгузник , і погодували , і похитали на ручках мами, і похитали на ручках тата , і виклали на животик (і на мій , і на чоловіка) , а дитя все не заспокоювалося і плакало , плакало , плакало ... Батьківські нерви не витримали і ми пішли " зварили " пустушку , після чого засунули її дітю в рот. Результат був приголомшливий ! У нашій квартирі запанувала довгоочікувана ти- ши - на . Дитину , правда , вистачило на 10 хвилин , після чого пустушка з прискоренням вилетіла з ребенкіних рота. Ну, тут ми зрозуміли і засунули пустушку назад. І так кілька разів. Поки дитя не здалося і не заснуло , в безплідною і нерівній боротьбі з тими , хто виявився сильнішим.
І тут ми , звичайно , втягнулися ! Адже як зручно взяти та втихомирити дитину пустушкою ! Ми навіть прикупили ще кілька таких девайсів - самих різних . Нам було не шкода : якихось 130Р . за таке пристосування і - ніякого ора ! А для тих , у кого дитина перший , це ой як багато значить .
Але шкідливі наслідки використання пустушки не змусили себе довго чекати. Прям як по написаному в статтях про ГВ , у нас стали з'являтися проблеми.
Дитина перестала правильно брати груди . Як у пустушки, він бере тільки " опуклу частину " (тільки сосок ), від чого молоко не ллється і саме дитя розбудовується .
Якщо все-таки груди правильно взяла , то часто смокче неправильно , примудряючись заковтувати повітря . Чому ми тепер часто відригує , що раніше було рідкістю.
Як раніше її вистачало на пустушку тільки на 10 хвилин , то і груди вона тепер смокче близько 10-15 хвилин , після чого " випльовує " її як який-небудь непотрібний силіконовий девайс. Взяти груди знову відмовляється. Зате хвилин через 5-15 усвідомлює , що голодна , і починає вимагати їжу знову! Це ще нормально пережити днем , але це дуже важко вночі . Адже раніше я починала годувати , засинала і коли прокидалася , вона продовжувала годуватися сама. І тривало це хвилин 30 і дитини потім вистачало на 2.5-3 години сну ! А тепер весь процес смоктання потрібно контролювати. І вистачає її потім на 1-1.5 години сну ! Жах-жах .
Загалом , свої висновки я зробила. І без пустушки не круто , але і з нею - зовсім не айс . Поки вирішили мінімізувати використання пустушки . Вже не впевнена , що відмовитися від неї повністю зможемо. Але і сприяти тому , що наше ГВ накриється , теж якось не хочеться.
PS . Перестали активно використовувати пустушку , в результаті дитя годується так само добре , як і до використання позначеного девайса. І спить після по 2-3 години. Ура! "
|