Головна | Мій профіль | Вихід | RSSВівторок, 22.07.2025, 15:07

Світ МАМ

 
Меню сайту
Категорії розділу
Страви для дітей [46]
Здоров'я [24]
Ігри [9]
Все про вагітність [3]
Розвиток дитини [33]
Різне [26]
Наше опитування
Коли Ви народили першу дитину
Всього відповідей: 43

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Розвиток дитини

Як розмовляти з малюком?

Як краще спілкуватися з малюком - на рівних або сюсюкаючи? Що повинен уміти говорити дворічний дитина? Все про розвиток навичок мовлення у ваших дітей у практикумі.

У вас напевно є знайомі пані середніх років, які - ледве в полі видимості з'являється дитина - втрачають дар нормальної людської мови, переходять на нудотний ультразвук, і якщо замість усюсюканій і прицмокуванням вимовляють-таки щось членороздільне, то складається відчуття, що це слово призначене для сліпоглухоніму. Старші діти, як правило, реагують на таку поведінку, повільно відповзаючи подалі від божевільної тітки. А ось малюки здаються вельми зацікавленими. Вся справа в різниці сприйняття.

З дітьми треба починати розмовляти з першого дня - з цим згодні всі. Немовлята відмінно засвоюють мову. Обов'язково встановіть з дитиною зоровий контакт, щоб переконатися, що він реагує на промову - як на щось, що виходить від вас, а не простий сторонній подразник, і почніть розмовляти з ним, використовуючи прості слова і максимально емоційно. Уважно стежте за тим, що і в які моменти малюк лепече у відповідь. Не варто використовувати вирази, які стануть зрозумілі дитині тільки років через десять, а то й п'ятнадцять. Ви не зробите з нього вундеркінда, читаючи йому Плутарха або Посібник з вищої математики для вступників до ВНЗ. А ось кілька простих для запам'ятовування слів, повторювані час від часу, будуть дуже корисні для розвитку дитини. Втім, і в цьому випадку не варто перестаратися, безперервно повторюючи «мама, мама, мама, мама». Не забувайте, що навички сприйняття мови розвиваються значно раніше, ніж мовні.

У міру розвитку дитини ускладнюйте ваш рівень спілкування. Зверніть увагу на використання займенників - вони становлять велику проблему для малюків. «Петрику хоче ще печиво?» - Це фраза для зовсім маленького чоловічка, якому важливо засвоїти, що він - Петрику. Ставши трохи старший, ваш малюк повинен навчитися усвідомлювати, що сказане вами «ти», це, насправді, його «я». Не так-то й просто.

Ось приблизний графік розвитку мовних навичок у дитини.

► Від 6 місяців до року
Ваш малюк повинен дізнаватися прості слова, що вживаються в побуті для позначення повсякденних потреб. На ваше «поки» дитина повинна відповідно реагувати. Це означатиме, що у нього розвиваються навички сприйняття мови.

► Від року до двох
Ваш малюк повинен бути в змозі виконувати короткі прохання, на зразок «Іди сюди» або «Знайди ляльку». І до речі, він повинен розуміти одне з найважливіших слів - «ні».

У цей період батькам слід вказувати на речі, що оточують малюка, і називати їх. «М'ячик, бачиш - це м'ячик». Частини тіла - теж підходящі предмети для освоєння. «Покажи мені, де у тебе носик. Розумниця! А тепер скажи - «ніс». Молодець! »

► Від 2-х до 3-х років
У вашого малюка вже повинен бути запас з 200-400 слів. До 4-х років він повинен вміти називати всі предмети в своєму оточенні і, крім того, навчитися зв'язувати разом два-три слова, щоб скласти коротку прохання або описати ситуацію. Ваші складені прохання теж не повинні представляти проблем для розуміння - «Підніми тапочки, віднеси його до своєї кімнати».

► Від 3-х до 4-х років
Саме в цей період словниковий запас вашої дитини помітно розширюється. Він розуміє концепти минулого і будущего.То є тепер ви можете планувати і вибудовувати послідовності.

► Старше 5 років
Скоро до школи. Діти починають римувати. Вони можуть згрупувати слова за змістом (кішки і собаки - тварини, квіти і дерева - рослини). Конструкція фраз стає майже такою ж складною, як у дорослої людини. Дошкільнята повинні бути в змозі складно розповісти досить довгу історію, відповісти на питання, пояснюючи своїми словами причини.

Категорія: Розвиток дитини | Додав: FreeDOM (27.02.2015)
Переглядів: 515 | Теги: Як розмовляти з малюком? | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук


Професійний фотограф Сергій Мосевич

Приймаю замовлення на фотосесії:
• Весільні
• Сімейні
• Love Story
• Портфоліо

Контакти:
☎ +380503732243
vk.com/otogra
facebook.com/otogra
Календар
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz