Головна | Мій профіль | Вихід | RSSП`ятниця, 18.07.2025, 17:26

Світ МАМ

 
Меню сайту
Категорії розділу
Страви для дітей [46]
Здоров'я [24]
Ігри [9]
Все про вагітність [3]
Розвиток дитини [33]
Різне [26]
Наше опитування
Коли Ви народили першу дитину
Всього відповідей: 43

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Різне

ТЕОРІЯ ДОМАШНЬОГО крик

Я довго йшла до цієї статті. Почалося все з того, що зриваючись на крик, я після дуже лаяла себе, притискала однорічного сина до грудей і просила у нього пробачення. Але в черговий раз дратуючись на непослух і виверти свого відірву, знову підвищувала голос. З цим необхідно було щось робити. Я повинна була навчитися контролювати свою злість.

Смішно чути від мам рада в дусі партійних організацій: «Замість того щоб кричати, проведи з дитиною виховну бесіду, поясни йому що він робить не так». Ви спілкувалися з дитиною у віці одного року? Багато Вам вдалося йому пояснити? Потрібно розуміти, що розмови про те, що таке добре і, що таке погано, діють на таких малюків дрібної шрапнеллю.

Крик в цьому сенсі важка артилерія. Це дві крайності. Розмовами малюка не вгамувати, відомо, щоб відвадити дитину від розетки не достатньо пояснити йому що це небезпечно. Посварити можна, дитина швидше за все не стане при Вас пхати в розетку всяку всячину, але напевно спробує зробити це перебуваючи без нагляду, нишком. Це ж логічно, мама буде кричати, краще щоб вона не впізнала, а цікавість правіше, вихід - зробити бажане поки мамі не до малюка. А мама не може весь час тримати дитину в полі зору, хоча б тому, що мамі і їсти треба готувати. У цій ситуації було б вірніше всього заховати від очей дитини ваблять дірочки в стіні, тим же запобіжником. Але ситуації, погодьтеся, бувають всякі, і такі, коли мамі здається, що без окрику не обійтися.

Якими б ми не були чудовими батьками, є статистика, яка свідчить, що бажаючи домогтися беззаперечного підпорядкування і слухняності, ми часто підвищуємо голос на своїх дітей, в тому числі і на немовлят у віці до року, які, по суті, нічого не розуміють. Особливо часто це відбувається з молодими батьками. Чим батьки старше, тим більшу витримку вони виявляють.

Крик - це шок

Психологи підкреслюють, що справжня мета батьківського крику - шокувати дитину, щоб змусити його слухатися. Але бувають ситуації, коли крик - це одна з форм спілкування. Адже ми різні, серед нас є дуже темпераментні, скандальні і звиклі доводити правоту горлом. Є просто нестримані. Плюс втома, нервозність. Та хіба мало.
Я до того про це згадала, що не наша вина, а наша біда, що ми виховуючи малюка дозволяємо собі кричати. Нас не можна звинувачувати, адже і ми чиїсь діти і нас колись, можливо, так само виховували. Тому нам нецікаво вислуховувати нотації більш витриманих мам, нам хочеться бути для своїх дітей кращими і ми, і я зроблю для це все, що в моїх силах.

Насамперед засвоїмо важливий момент, коли крики повторюються, стають регулярними, виробляється психологічний трафарет, якому потім дитина буде слідувати в дорослому житті, надходячи аналогічним чином по відношенню до подружжя, партнерам і власним дітям. Все що потрібно від мами, щоб її малюк зростав щасливим - дарувати йому постійне відчуття того, що його люблять і цінують, що він у безпеці. Крик якось не в'яжеться з безпекою, не знаходите?

Крім того, батьківські крики і лайка підривають самооцінку дитини і принижують його гідність.

Педагог зазначає, що діти, які виросли в галасливих сім'ях, часто відчувають труднощі в школі, оскільки не сприймають і не реагують на більш тихі звернення до них з боку вчителів і однокласників. Крім того, їм важче придбати найважливіше людське вміння - слухати інших.

Одноголосно вирішено - крик наш ворог. Хоча раз вже Ви заглянули в цю статтю, подібна думка встигла утвердитися в Вас. Головна складність побороти свої емоції, але й вона переборна.

Категорія: Різне | Додав: FreeDOM (22.02.2015)
Переглядів: 270 | Теги: ТЕОРІЯ ДОМАШНЬОГО крик | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук


Професійний фотограф Сергій Мосевич

Приймаю замовлення на фотосесії:
• Весільні
• Сімейні
• Love Story
• Портфоліо

Контакти:
☎ +380503732243
vk.com/otogra
facebook.com/otogra
Календар
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz