
Рослини в дитячій кімнаті, вони як би відкривають зв'язок з природою, формують почуття поваги любові до природи. Через рослини дитина вчиться милуватися красою, відкриває для себе світ гармонії. Кімнатні рослини є оберегами для дітей. У дитячій кімнаті квітів повинно бути не дуже мало і не дуже багато, квіти повинні бути яскравими і обрані мамою з любов'ю.
Рослина в дитячій кімнаті - це відповідальність, оскільки для дитини рослина стає об'єктом для вивчення. Перш за все необхідно пам'ятати про безпеку дитини. Діти цікаві і не виключено, що Ваша дитина захоче не тільки розглянути рослина, а й помацати і навіть спробувати на смак, а з деякими рослинами цього не в якому разі не можна робити. Тому перш ніж поставити квітка в дитячу кімнату в першу чергу Ви повинні бути впевнені в тому, що рослина не отруйна. До отруйні рослини відносять: деффенбахія, ехмея, молочаи, антуріум, олеандр, паслін, примула, кротон, плющ, філодендрон.
Найкраще для дитячої кімнати підходять рослини володіють фітонцидні властивості, вони утворюють найбільшу кількість біологічно активних речовин, які вбивають або пригнічують ріст і розвиток шкідливих мікроорганізмів.
Рослини, які підходять для дитячої кімнати:
✔ Кливия
✔ Каланхое
✔ Бегонія
✔Аспідістра
✔ Хлорофітум
✔ Толстянка
✔ сансевьеру
✔Кофе аравійський
✔ Циперус
Всі перераховані вище рослини відносяться до фітноцідним. Обдумуючи, якими рослинами прикрасити дитячу кімнату пам'ятайте, що воно має бути невибагливим і не вимагає особливого догляду. Такі рослини не будуть віднімати у Вас багато часу, до того ж дитина самостійно зможе доглядати за ними. В дитячу кімнату досить поставити одне велике рослина або ж два-три невеликих.
✨ Про користь кімнатних рослин
Вдень кімнатні рослини, поглинаючи вуглекислий газ, виділяють кисень, причому в кількості, що значно перевищує необхідну для дихання людини дозу. Т. к. У повітрі приміщень вуглекислого газу зосереджується в 23 рази більше, ніж у відкритому просторі, то необхідність розведення кімнатних рослин не потребує доказів.
Багато рослин служать природними пилососами: вловлюють пил, дим. Всі крупнолисті кімнатні рослини: фікуси, аукуба японська, аспідістра, кринум, спатифиллюм та інші притягують пил як магніт. Потім її просто знімають мокрою ганчіркою. Аналогічними здібностями володіють маранти, калатеи.
Є відомості, що з хлористими вуглеводневими сполуками, які удосталь виділяють сучасні вироби з пластику, успішно справляється сансевіерія трьохсмугова;
Формальдегід, що виділяється виробами з ДСП, нейтралізують філодендрони, юки, драцени. А орхідея фаленопсис поглинає шкідливі речовини своїми повітряними коренями.
Насичене вуглекислим газом повітря кухні очищають хойя м'ясиста (восковий плющ), циссус ромболістний, хлорофітум чубатий. Причому, останній добре себе почуває і в глибині приміщення. Встановлений у робочому кабінеті, він наситить повітря киснем і збільшить працездатність. Такими ж властивостями володіє гібіскус (китайська троянда).
Рослини, що виділяють фітонциди, сприяють поліпшенню здоров'я і настрою. Це розмарин, лаванда, мирт звичайний, лавр благородний, цитрусові.
Перед покупкою рослин для дитячої кімнати обов'язково проконсультуйтеся з алергологом. Уникайте рослин з сильним запахом (від них може бути головний біль або запаморочення), дрібної пилком (жасмин, олеандр, дурман) - вони викликають алергію. Цим же небезпечні клен, гортензія, примула. Не ставте в дитячій кімнаті в'юнкі рослини і ліани. Відмовтеся від мінеральних добрив, їх випаровування шкідливі для дитини.
Привчайте малюка доглядати за квітами разом з вами під вашим наглядом. Нехай допомагає поливати, розпушувати землю. Тоді навіть самі невибагливі кімнатні рослини в кімнаті малюка прищеплять йому любов і турботу до всього живого!
|