
1 . Діти від народження несуть в собі добрі наміри. Дитина не злий, але він дуже швидко може засвоїти дурні звички.
2 . Любов близьких не повинна пригнічувати дитини , важливо , щоб створювалися умови для розвитку духовних сил і здібностей. Важливо розумно поєднувати ніжність любові з суворістю боргу.
3 . Дбайливе виховання відкриває можливості освіти. Виховання буде повним , якщо в своїй основі буде містити велич і привабливість духовного і морального . Говоріть з дітьми про духовне. Дивіться на бесіди про духовне як на практичне вправу серця. Потрібно очищати свідомість як шлях до успіху . Навіть одна така бесіда може допомогти дитині зрозуміти багато речей , осяяти світ дитини. Діти гостро сприймають яскраві людські якості. Використовуйте такі приклади в своїх бесідах з дітьми.
4 . Кожна дитина має свій характер. Важливо розглядати це вчасно , можливо , за окремими рисами характеру ховається обдарування . Втрачені можливості важко заповнити в більш старшому віці. Всі діти потребують материнської любові і ласки . Любов і турбота близьких підготують дитини до багатьох складнощів сучасного життя. Обстановка в будинку також накладає друк на все життя. Діти чуйно ставляться до атмосфери , що панує в будинку , до всього домашньому укладу.
5 . Дитина може все-все ! Для цього важливо не забороняти йому щось робити , а краще перевести його увагу на більш привабливе і корисне. Багато дорослих нав'язують дітям ігри на свій розсуд , замість того , щоб спостерігати , куди спрямовується увагу дитини. Діти люблять розбирати іграшки , щоб застосовувати їх по- своєму.
6 . Основну інформацію дитина отримує до п'яти років. Після семи років вже багато чого втрачено. Важливо дитині показати безмежність і безмежність навколишнього його світу .
7 . У вихованні дітей не допустимі брехня , грубість і насмішка.
8 . Залучайте дитину до всіх своїх справах , посильним для нього. Діти люблять «працювати , як дорослі ».
9 . Навчіть дітей шукати позитивне в кожному моменті . Заперечує бідний , який стверджує багатий. Невігластво - мати заперечення.
10 . Навчіть дітей бути уважними. Без уважності , спостережливості важко вчитися , пізнавати нове , відкривати закони , сприймати світ у всій його красі . У вихованні перше місце належить сприйняттю краси. Навчіть дитину бачити і чути прекрасне.
11 . Грубість принижує людину . Слід усіма силами викорінювати жорстокість і грубість. Діти не жорстокі , поки вони не зіткнуться з перших жорстокістю по відношенню до себе. Лише деякі готові самі протистояти потоку темного хаосу.
12 . Навчіться бути терплячими без облуди й потурання . У разі нерозуміння посидьте разом мовчки і думайте одну думу , розуміння прийде . Скоро зрозумієте , наскільки такий мовчазний рада корисний.
Ш. А. Амонашвілі . Школа життя. Москва , 1998 .
|