Головна | Мій профіль | Вихід | RSSП`ятниця, 18.07.2025, 07:41

Світ МАМ

 
Меню сайту
Категорії розділу
Страви для дітей [46]
Здоров'я [24]
Ігри [9]
Все про вагітність [3]
Розвиток дитини [33]
Різне [26]
Наше опитування
Коли Ви народили першу дитину
Всього відповідей: 43

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Різне

Недитячі запитання Про ДИТЯЧИХ ВОЛОССІ

Коли у людини з'являються перші волосся ?
Волосся закладаються на 2 - 3 -му місяці внутрішньоутробного розвитку: в області брів , підборіддя і верхньої губи. Подальше формування зачатків волосся по всьому кожному покрову закінчується на 4 - 6 -му місяці . Ці первинні ніжні волосся , ембріони , позбавлені мозкової речовини (мається на увазі мозкова речовина , яке присутнє в волосі ) , вони атрофічні, випадають до народження або відразу після народження. Волосся тимчасові потім замінюються постійними , вторинними. Вони поділяються на довгі ( в області волосистої частини голови , вусів і бороди у чоловіків , лобкові ) , щетинистий ( брови , вії , волосся передодня носової порожнини і зовнішнього слухового проходу ) і Пушкова ( на обличчі , тулубі та кінцівках) .

З чого вони складаються ?
Вільна частина волоса , що знаходиться над поверхнею шкіри , називається стрижень , а та частина , що захована в товщі шкіри , носить назву кореня волоса. Розширена частина кореня , так звана цибулина , безпосередньо з'єднана з сполучнотканинною основою волоса , тобто сосочком , вузликовим потовщенням , в якому розташовуються судини і нервові сплетення . Корінь волосини занурений в соединительнотканную капсулу. Всі разом : корінь волоса і його оболонки з капсулою утворюють власний мішок , або фолікул , який завершується при виході на поверхню шкіри розширенням , яке називається волосяний воронкою , тут же в ній проходить і стрижень волосини.
У дітей глибина залягання цибулин волоса і волосяних сосочків поверхнева : здебільшого - в дермі ( основному шарі шкіри) , а не в підшкірно- жировій клітковині , як у дорослих.

А чому у дітей такі м'які волосся ?
Дитячі волосся відрізняються від волосся дорослої людини більшою гідрофільністю , тобто вони легше сприймають рідина , більш насичені водою , більш еластичні . І в них міститься значна кількість м'якого Керотин (не плутати з каротином ) , тому дитячі шовкові пасма такі ніжні , м'які , немов пушок.
У результаті значних відмінностей у фізіологічних і біохімічних властивостях у дітей волосся частіше уражаються патогенними грибами. Ось чому у малюків частіше виникає мікроспорія . У них в шкірі відсутня специфічна кислота , що оберігає дорослих від захворювання грибкової патологією.
З плином часу , коли зміниться гормональний фон організму , з'являться волосся в області лобка , пахвових западин , змінять щільність , стануть більш грубими і довге волосся на голові.

З чим пов'язана поява кірочок на голівках новонароджених діток ?
При народженні у багатьох дітей в області волосистої частини голови , точніше , в області тім'ячка , з'являються коркові нашарування (це викликано тим , що процеси зроговіння поки уповільнені ) . Це явище не вважається патологією і незабаром проходить. Іноді, звичайно , розставання з « корочками » може затягуватися і на рік , але деякі дітки поспішають попрощатися з ними вже в три- чотири місяці.
Лікування такі стани не вимагають , єдине : можна змащувати шкіру головки рослинним маслом , живильним кремом , вітаміном А , вичісувати скоринки.

Як доглядати за дитячими волоссям ?
Бажано використовувати тільки дитячі шампуні . Вони мають щадну формулу , яка не пошкоджує структуру волоса. Деякі батьки використовують мило , але насправді воно погано вимиває волосся .
Якщо у малюка спостерігається патологія, що вимагає застосування лікувальних шампунів , необхідно пам'ятати , що в кожному конкретному випадку заповітне назву чудо шампуню підкаже вам лікар.

Чому в одних людей волосся густе , а у інших не дуже ?
Кількість волосся визначається індивідуально. Найбільше - у рудих , у блондинів - найменше . Брюнети « застрягли » десь по середині.
На ступінь оволосіння впливає ще й генетичний фактор. Якщо у батьків шевелюри густі , то і у дитини буде , швидше за все , шикарна « грива ».
На густину волосся впливає і расова приналежність: у представників негроїдної раси , як відомо , дуже густі кучеряве волосся . А у жителів спекотного півдня оволосіння більш рясне , ніж у європейців. У жінок - южанок після 18-20 років починається рясний пушковий ріст волосся на обличчі. Іноді над верхньою губою навіть з'являються вусики. Це вже в принципі фактор гормональний , а й регіон проживання в появі цього «прикраси» також грає роль.
Що стосується випадіння волосся , іноді вони можуть залишати нас цілими колоніями , залишаючи « голі » ділянки , - ця патологія носить назву « вогнищева алопеція ». У дітей і дорослих вона зустрічається однаково часто.
Чому таке відбувається з малюками ? «Масове » випадання волосся може бути спровоковано глистной інвазією , психоемоційними травмами , прийомом деяких медикаментів , перенесеної інфекцією (грип , ангіна і т. д.). Це стан піддається лікуванню , правда , вимагає комплексного системного підходу .

Від чого залежить колір волосся?
Колір волосся - це генетичний фактор. Зазвичай , якщо хтось із батьків брюнет , а хтось блондин , домінантним виявляється темний колір волосся , і дитина виростає Чорнявенького .
Трапляється , що малятко народжується з темненького волоссям , але потім вони світлішають , хоча всі навколо хором твердили: «Буде чорненької , як циганочка ». Переміна кольору волосся визначається кількістю меланіну. Це пігмент , який присутній в шкірі і в меншій кількості - у волоссі.

Чи правда , що якщо волосся обрізати , вони гущі ростуть ?
Ні. Існує миле поетичне повір'я, що якщо дитину поголити наголо , то через деякий час у нього на голівці « заколоситься » сніп здорових , густих і блискучих волосся. Але гірка правда життя така , що скільки волосяних фолікулів закладено природою , стільки ми і « пронесем через все життя».
Так значить , такого феномена , як легка рука перукаря , не існує?
А ось «легка рука перукаря » дійсно існує. Єдине пояснення , яке приходить на думку , - енергетика. Особливо чуйно вловлюють її ті , хто за родом професії змушений багато спілкуватися з людьми , наприклад , лікарі. У людей , які володіють сприятливою енергетикою , рука завжди легка . І навіть спілкування з ними завжди залишає відчуття свіжості , теплоти і посмішку на обличчі.
Консультант - Качук М. В. , доцент кафедри дерматовенерології БДМУ .

Категорія: Різне | Додав: FreeDOM (28.05.2014)
Переглядів: 274 | Теги: Недитячі запитання Про ДИТЯЧИХ ВОЛО | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук


Професійний фотограф Сергій Мосевич

Приймаю замовлення на фотосесії:
• Весільні
• Сімейні
• Love Story
• Портфоліо

Контакти:
☎ +380503732243
vk.com/otogra
facebook.com/otogra
Календар
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz