
Діти , яких карали в дитинстві , страждають від наслідків жорстокого виховання протягом усього життя . Вже у дорослому віці вони частіше страждають від депресії , тривожних розладів , рідше досягають успіху в кар'єрі та відчувають складнощі у взаєминах з людьми.
До цього висновку прийшли психологи з Королівського коледжу в Лондоні.
В експерименті , в основі якого були дані британської національної програми з дослідження дитячого розвитку , брало участь більше семи тисяч британців , які народилися в 1958 році. Спостереження за ними тривало протягом 50 -ти років.
Автори з'ясували особливості їх виховання і відносин з батьками. Учасники дослідження повинні були відповісти на питання , чи застосовувалися до них у дитинстві жорсткі заходи виховання , як батьки їх карали , відчували вони фізична або психологічне насильство .
28 % учасників опитування зізналися в тому , що їх карали час від часу , а 15 % повідомили , що їх карали постійно. На жаль , як кажуть автори дослідження , зараз у Великобританії ця статистика майже ніяк не змінилася , і дітей продовжують карати .
«Наше дослідження показує , що негативні наслідки жорсткого виховання дитини , позначаються на всій їх подальшого життя і тривають , як мінімум , ще 40 років. Вплив такого виховання дуже стійко відкладається в психіці людини. І це негативний вплив може тривати все його доросле свідоме життя » , - говорить один з авторів дослідження доктор Рюи Такісава ( Ryu Takizawa ) .
Як показало дослідження , діти , які піддавалися фізичному або психологічному насильству з метою виховання , відчувають серйозні труднощі і в дорослому житті : вони відрізняються більш слабким фізичним здоров'ям , зазнають психологічні проблеми , у них часто виникають депресії , тривожні розлади і навіть з'являються думки про суїцид.
Зазвичай , у них виникають складнощі і з отриманням хорошої освіти , і труднощі в побудові кар'єри. Не дуже вдало складаються у них і соціальні відносини , часто вони відчувають почуття самотності і в цілому вони менше задоволені якістю свого життя.
«Ми повинні вже йти від того стереотипу , що дітей необхідно карати , що покарання - це необхідна частина виховання дитини. Батьки , вихователі в дитячих садах , вчителя в початкових школах повинні усвідомлювати , що те, як вони виховують дітей , впливає на все їх життя » , - говорить провідний автор роботи професор Луїза Ерсенілт ( Louise Arseneault ) .
«Звичайно , 50 років - це великий термін , але зараз ми , безумовно , будемо працювати над тим , як допомогти цим людям подолати проблеми , які вони отримали в дитинстві і які так вплинули на їхнє життя » , - додає Ерсенілт .
|