
Педіатри рекомендують вводити кефір в раціон дитини з однорічного віку . Раніше знайомити малюка з новим напоєм не рекомендується - його організм до цього не готовий. Справа в тому , що рівень білка і мінералів ( натрію , калію , фосфору і хлору ) в кефірі не відповідає фізіологічним потребам дітей першого року життя.
Високий вміст мінеральних солей і білка створюють велике навантаження на незрілі нирки маленького організму.
Дослідженнями останніх років показано , що при ранньому введенні кефіру підвищується виведення з фекаліями дитини гемоглобіну , тобто дитина починає втрачати кров через кишечник. Ці втрати фекального гемоглобіну обумовлені мікродіапедезнимі кровотечами з кишечника , і знаходяться у пропорційній залежності від кількості випитого кефіру.
У разі крайньої необхідності можна дати малюкові , починаючи з 8 місяців , не більше 200 мл на добу. Вводити кефір у харчування дитини необхідно , як і всі види прикорму , з великою обережністю. Починати краще з 30 мілілітрів , доводячи до повного об'єму протягом 3-5 днів.
ефир називають кислим іншому шлунка. І не випадково. Цей продукт надзвичайно благотворно впливає на мікрофлору кишечника. Крім того , в кефірі містяться « особливі грибки ». Так називають цілу колонію різних мікроорганізмів , стрептококів , паличок , бактерій і дріжджів.
Всі вони дружно борються з шкідливою , патогенної для організму флорою , вбивають збудників деяких шлунково -кишкових захворювань і туберкулеза.Кефір допомагає при кишкових інфекціях , відновлює здорову кишкову мікрофлору при дисбактеріозах , що виникають, наприклад , при довгому прийомі антибіотиків .
Для зростаючого організму особливо важливий той факт , що в кефірі міститься дуже багато вітамінів і амінокислот.
До речі , кефір також надає тонізуючу і жаждоутоляющее дію , оскільки в ньому міститься чимала кількість молочної кислоти , і допомагає « нагуляти » апетит.
Чому кефір можна давати рано ?
У перші місяці життя організм малюка не підготовлений до вживання кефіру. І на це є багато причин :
- Вміст білка в кефірі в 2-2,5 рази вище , ніж у грудному молоці (ризик мікродіапедезних кишкових кровотеч , навантаження на незрілі нирки дитини).
-В кефірі міститься багато казеїну , який складний для засвоєння організмом дитини.
- Жири в кефірі недостатньо різноманітні, плюс до цього , співвідношення жирних кислот в кефірі не є гармонійним для організму малюка.
- Вуглеводи в кефірі сильно відрізняються в порівнянні з вуглеводами , які присутні в грудному молоці або в суміші.
- Високий вміст мінералів ( натрію , калію , фосфору і хлору ) створюють високе навантаження на незрілі нирки дитини .
- Навантаження на травну систему дуже велика.
Що є в кефірі ?
У дитячий кефір сьогодні вводяться біфідо-і лактобактерії , які пригнічують ріст патогенної флори і формують здорову мікрофлору кишечника дитини , знижуючи ризик кишкових інфекцій у малят раннього віку.
Існує також спеціальний кефір для харчування дитини 1 рік. Можна купувати кефіри з ягідними і фруктовими натуральними добавками.
|