
1.Хованки з мишеням
Покажіть малюкові іграшкового мишеняти і запропонуйте пограти з ним у хованки . Поки тато і дитина голосно плескають в долоні і вважають до п'яти , ви ховаєте іграшку ( спочатку на видне і доступне дитині місце , надалі поступово ускладнюючи завдання з пошуку та все краще і краще ховаючи іграшку ) .
2.Хованки
Запропонуйте малюкові пограти в хованки. Скажіть малюкові: « Ховайся від мене » і закрийте очі руками. Відправляйтеся на пошуки , голосно озвучуючи свої дії : «Де ж ... (ім'я дитини)? Може він в шафі. Перевіримо . Ні, тут його немає. Може він під столом ... »і т.д. , поки не знайдете. Потім попросіть малюка закрити очі або вийдіть в іншу кімнату і там сховайтеся .
3.Догонялкі
Найцікавіша і весела гра. Малюк від вас тікає - а ви його наздоганяєте і обіймаєте . Потім міняються ролями.
4.Хто швидше
Скажіть малюкові: « Хто швидше добіжить до тата ( дивана , шафи і т.д.) ». І почніть змагання. Звичайно , маля виявиться переможцем!
5.Морковка для зайчика
Розкладіть на підлозі морквину і картоплю ( іграшкову або справжню ) і посадіть на дитячий столик зайчика. Запропонуйте малюкові зібрати для зайчика в городі тільки морквину.
6.Стоп
Разом з малюком виконуйте різні рухи : хлопайте в долоні , пританцьовують , повзайте , топайте ніжками і т.д. Як тільки ви говорите «Стоп ! » - Всякі дії припиняються.
7.День - ніч
Коли ви говорите « день» - можна рухатися , ходити , тупати , плескати . «Ніч» - всі зупиняються і намагаються не рухатися.
8.Маленькіе - великі
Скажіть малюкові: « Ось які ми великі» і підніміть руки вгору. « А тепер маленькі» , - сядьте навпочіпки . Повторіть вправу кілька разів: «Великі , маленькі, великі , маленькі» , поступово можна збільшувати темп .
9.Холодно - тепло
Сядьте з дитиною на килим , склавши ноги по- турецьки . Скажіть : « Повіяв північний вітер . Стало холодно- холодно ». Стисніться в грудочки , схрестивши руки на грудях. На слова: «Сонечко виглянуло . Стало тепло -тепло » - розслабтеся , обмахуйте хусточками .
10.Мішка - зайка
Розсадите в різних сторонах кімнати великого іграшкового зайчика і ведмедика . Встаньте з малюком посеред кімнати і скажіть: « Біжимо до ведмедику ».
Коли малюк доторкнеться до ведмедику , скажіть: « Біжимо до зайчику ». Надалі можна буде ускладнювати завдання : бігати до великого ведмедеві або маленькому мишеняті ; великому чи маленькому зайчику ; йди додати ще 1-2 іграшки , до яких можна було б бігати.
11.Делай , як я
Попросіть малюка повторювати за вами: погладьте себе по голові , хлопніть в долоні , присядьте , встаньте , підніміть руки вгору , візьміться за вуха і т.д.
12.Солнечний зайчик
Візьміть ліхтар і покажіть дитині , як від нього на стіні з'являється жовта пляма : "Це сонячний зайчик ». Запропонуйте дитині зловити долоньками зайчика. Якщо зайчик опиниться на підлозі - його можна ловити ногами.
скачуть побігайчик
Сонячні зайчики ,
Ми кличемо їх - не йдуть ,
Були тут - і немає їх тут .
Стриб, стриб по кутах ,
Були там - і немає їх там .
Де ж зайчики ? пішли ,
Ми ніде їх не знайшли.
(А. Бродський)
13.Порхающая метелик
Зробіть з кольорового картону або зшийте з тканини ( флісу ) метелика. Прив'яжіть її на мотузочку , а мотузочок - до палички (вийде вудка ) . Переміщайте над головою дитини в різні сторони метелика , а дитина повинна постаратися її зловити .
Метелик- красуня
На квіткою спускається .
Над квіткою пурхає , танцює ,
Крильцем візерунковим махає .
14.Воробьі
Запропонуйте малюкові перетворитися на горобців . Покрутите головою , поплещіть крилами , політайте по кімнаті. Політали , політали , присіли навпочіпки і відпочиваємо.
А тепер подивимося , чи немає де зерняток , і поклюем їх ( складаємо пальці « дзьобиком » і робимо вигляд , що клюємо зерна). Під час гри можна промовляти слова вірша:
Воробушки , воробушки
Летять , летять , летять ,
Знайти швидше зернятка
Воробушки хочуть.
15.Солнишко і дощик
Коли ви говорите «Сонечко» - можна вільно бігати по кімнаті , веселитися. Якщо « Дощик» , то розкриваєте парасольку і кличете малюка сховатися під парасольку від дощу.
Поки ви стоїте під парасолькою , можна проговорити слова потішки , щоб покликати сонечко :
Дощик , дощик ,
Повно лити ,
малих детушек
Мочити !
Можна ховатися не під парасолькою , а під великою хусткою , рушником , в ігровому будиночку - наметі і т.п.
16.Птічкі і гніздечка
Ви і дитина - пташки. Ходіть по кімнаті , махайте крилами , шукайте черв'ячків , клюйте їх і т.п. Коли ви скажете « Дощ пішов ! » - Пташкам треба полетіти в свої гніздечка ( обручі , розкладені на підлозі , або стільчики ) .
17.Ципляткі і кіт
Ви - курочка , а дитина - курча . Папа може виступити в ролі кота , який буде поки спати. Курочка і курчатка йдуть гуляти :
Вийшла курочка- ряст ,
З нею жовті курчатка ,
Квокче курочка : « Ко- ко!
Не ходіть далеко.
На лавці біля доріжки
Лягла і дрімає кішка »
Кішка оченята відкриває
І ципляток доганяє.
На останніх словах кіт прокидається і біжить наздоганяти курчати. Курча біжить до мами - курки під крило .
18.Непослушние курчатками
У цю гру цікавіше грати з кількома дітьми чи дорослими . Ви - мама - курка , діти і дорослі - курчатка .
Курчатками від вас тікають , ви їх наздоганяєте і розсаджують на стільчики . Але курчатками не слухаються : як тільки ви від них відходите , вони знову підхоплюються зі своїх місць і починають від вас бігати.
19.Волк і зайчики
У цій грі дитина і дорослий - зайчиками . Вовк - буде уявний . Зайчики вільно граються на галявині - танцюють , бігають , ходять.
На слова «Сірий вовк» - біжать один до одного і обіймаються. Можна придумати будиночок , в якому зайці ховатимуться від вовка: стільчики , обруч , фіранка і т.п. Потім зайці обережно визирають з укриття , повідомляють один одному , що вовка немає, і знову йдуть веселитися.
20.Птічка
Ви разом з дитина сідайте навпочіпки і говорите :
Села пташка на віконце ,
Посидь у нас трошки ,
Посидь , що не відлітай ,
Полетіла пташка - ай !
На слові ай - встаєте і бігаєте по кімнаті , махаючи руками - крилами.
21.У ведмедя у бору
У цій грі потрібно двоє дорослих. Ведмідь (один з дорослих ) сидить на стільчику в кутку кімнати і «спить ».
Інший дорослий разом з дитиною (або дітьми ) ходить по лісу , збирає гриби , ягоди , перекрикується « Ау! Ау! ». Потім дорослий і діти , взявшись за руки , починають наближатися до ведмедя зі словами:
У ведмедя у бору
Гриби , ягоди беру ,
А ведмідь сидить
І на нас ричить.
На останньому слові ведмідь гарчить ( нежно! , щоб не налякати дитини) і біжить за дитиною і дорослим.
22.Мішка і діти
У цій грі необхідно присутність двох дорослих , а дітей - чим більше , тим цікавіше. Один дорослий призначається ведмедем , він « бродить » по лісі , примовляючи:
Міша по лісі гуляв ,
Міша діточок шукав ,
Довго , довго він шукав ,
Сів на травичку задрімав.
У цей час інший дорослий і діти ховаються від гуляє по лісі ведмедя. Коли ведмідь сідає на стільчик і « засинає » , діти радісно танцюють , грають , бігають по кімнаті зі словами:
Стали діточки танцювати ,
Стали ніжками стукати .
Мишка , Михайлику , вставай ,
Наших діток наздоганяй .
Ведмідь прокидається і починає наздоганяти дітей
|