
Трирічна дитина переживає становлення маленької особистості . Цей етап болісно переживає не тільки він сам , а й батьки , які губляться в здогадах , чим допомогти своєму чаду в цій ситуації. І хоча капризи триліток часто виводять батьків з себе , цей період обов'язково повинен бути в житті вашої дитини , адже саме в трирічному віці в дитині виникає прагнення до самостійності і прояву сили волі. Відсутність кризи трьох років може бути сигналом затримки розвитку дитини, тому зустрічайте цей вік з радістю : малюк стає самостійним.
На етапі кризи трьох років важливо зловити золоту серединку між вседозволеністю і тотальним забороною всього .
Допомогти впоратися з кризою трьох років і направити виховання малюка в потрібне русло допоможуть сюжетні ігри .
1 ) Гра в магазин. Дитині відведіть роль продавця , а батьки або старші діти - покупці . Коли малюк продає небудь, йому важко розлучатися з річчю , віддавати комусь своє. З часом він зрозуміє , що річ йому повернуть назад , і проситиме пограти з ним в цю гру ще раз . Якщо ваша дитина часто влаштовує істерики в супермаркетах , відправте до нього в магазин ляльку - маму і ляльку - доньку. Нехай донька влаштує скандал , заспокоюйте зворохоблену ляльку разом з малюком.
2 ) Придумайте малюкові « дуже важливу справу » - готування їжі для ляльок , будівлю будинку , створення нової картини . Нехай малюк проявляє свою самостійність у грі , не варто переривати його своїми порадами.
3 ) Посадіть за стіл улюбленого іграшкового друга малюка. Нехай він постійно веде себе неправильно . Разом виховуйте з нього пристойного дитини. Покладіть його спати . Візьміть з собою на прогулянку. Разом розбирайте поведінку пустуна - що він робить неправильно і чому так робити не треба. Нехай малюк вчиться відрізняти хорошу поведінку від поганого. Беручи на себе роль « вихователя » у грі , малюк і в житті буде вести себе відповідно.
4 ) Разом з дитиною робіть різні іграшки і вироби своїми руками. Цей творчий процес дозволить стати малюку більш посидючим .
5 ) Складайте з дитиною казки . У віці трьох років малюки люблять фантазувати. Нехай у казках будуть виховні моменти. Дізнавайтеся разом один одного.
Постарайтеся приділити максимум уваги трирічному малюкові , але не будьте нав'язливі. Надлишок уваги перетворить малюка в деспота , навіть може викликати різні фобії і неврози . Недолік може породити різні хворобливі фантазії. Дитина заведе собі уявного Карлсона , який замінить йому одного, навіть може вирішити , що його зовсім не люблять.
Отже , рецепт від кризи трьох років дуже простий: терпіння, розуміння , творчість , ігри та , звичайно ж , почуття гумору.
|