
✔Совет найголовніший - хвалимо на людях, лаємо наодинці!
✔Тоже важливо - лаємо не дитину, а її вчинки!
✔Не «нападаємо» на дитину всією родиною!
✔Не шкодуємо тут же, якщо вилаяв батько, тримаємо нейтралітет ... хоча б деякий час.
✔Советуйтесь з дитиною з питань, що стосуються вашої родини: що приготувати до обіду, як краще провести вихідні, які меблі купити в будинок і т.д.
✔Создайте в сім'ї традицію успішних переговорів. Запитайте свою дитину, що він відчуває, коли бере участь в ухваленні рішення нарівні з дорослими.
✔Давайте будемо говорити нашим дітям про те, як ми їх любимо!
✔Разделіте, для себе в першу чергу, ставлення до своєї дитини і до його вчинків.
✔Поговоріте з ним про його реальні досягнення і про почуття, які у нього виникали під час процесу і при отриманні результату.
✔Чаще хваліть свою дитину за кожну дрібницю, пояснюючи, за що ви його хвалите. Давайте йому приємні визначення, що закріплюють хорошу поведінку: «старанний учень», «творчий хлопчик», «акуратна дівчинка», «наполеглива людина» і т.д.
✔Еслі ваша дитина на вас образився, попросіть у нього пробачення і скажіть про те, як сильно ви його любите. Батько, здатний вибачитися перед дитиною, викликає у нього повагу, і відносини стають ближчими і щирими.
✔Важно, щоб дитина вміла гроші рахувати, витрачати, економити, отримувати задоволення від покупок, ставитися відповідально до сімейних грошей, поважати працю і тих, хто трудиться. І тоді, коли він виросте, він навчиться заробляти гроші і забезпечувати свою сім'ю.
|