
Коли ми вирушаємо на відпочинок , ми, звичайно , сподіваємося , що все буде добре ! Але все-таки треба бути готовою і до різних неприємностей . Зовсім не обов'язково , що ваші малюки надумають пріболеть - цілком можливо з цього списку вам знадобиться лише зеленка - обробити подряпину від сучка , але хто попереджений - той озброєний , і як відомо - краще « перепильнувати ».
1 . Отже найперше - обов'язково з'ясуйте , де знаходиться найближча лікарня ( доросла та дитяча ) , з'ясуйте її телефони , подумайте про те , як можна буде до неї дістатися . Як можна викликати швидку допомогу , продумайте також і те , як ви будете пояснювати дорогу до вас.
Це найголовніше. Ліки Ви зможете дістати навіть на Північному полюсі , а от питання медичної допомоги краще продумати заздалегідь.
2 . Піднялася температура ...
Насамперед візьміть з собою жарознижуючі засоби . Звичайно , при високій температурі ви просто зобов'язані викликати лікаря , однак якщо чекати доводиться дуже довго , а малюкові все гірше і гірше з кожною хвилиною , варто збити температуру. Для цих цілей підійдуть Парацетомол , Панадол , Еффералган , Нурофен , свічки Цефекон -Д . ( порадьтеся з лікарем! Все індивідуально !)
3 . Літня застуда .
Як не дивно , але в спеку діти можуть застудитися настільки ж часто , як і в негоду або мороз . При явищах ГРЗ : свічки Вібуркол , свічки Віферон . Для промивання порожнини носа можна взяти Аква- Маріс або Салін , спрей « Аквалор -бебі » , для усунення закладеності носа - ксиліт , Назівін , Назол , Нафтизин (так як ці препарати не лікують , а лише покращують самопочуття , то застосовувати їх рекомендується тільки як можна рідше - наприклад , тільки на ніч). « Соплеотсос » - « Отривін бейбі ».
Кошти від кашлю повинні бути з собою двох видів: на випадок сухого кашлю - розріджують мокротиння ( Ацетилцистеїн ) , на випадок вологого - полегшують виведення мокротиння ( Аскор , Лазолван , Амброгексал ) . ( порадьтеся з лікарем! Все індивідуально !)
Але якщо вже малюк почав кашляти - необхідна консультація лікаря , щоб визначити , що це за кашель і чим його лікувати. Тягти з собою антибіотики , чесно кажучи, особливого сенсу не має , хіба що Ви плануєте поїхати в такі глухі місця , де навіть аптеки немає. Тоді краще брати щось широкого спектру дії , типу сумамеда або флемоксин . Брати на курс - 7 - 10 днів , в адекватних дозуваннях .
4 . Розлади травлення.
Будьте готові до можливих кишкових розладів (особливо якщо дитина виїжджає на природу в перший раз) . На цей випадок нехай в аптечці буде Смекта - вона виводить токсини , усуває рідкий стілець і допомагає при здутті живота. Стане в нагоді і активоване вугілля , краще Ентеросгель , і марганцівка (якщо при отруєнні потрібно буде промити шлунок). На випадок замку (так-так , таке теж трапляється , позначається зміна звичної обстановки , кухні , якість питної води) візьміть з собою свічки з гліцерином , Мікролакс , дюфалак .
При зневодненні ( багаторазова блювота або пронос) - порошок регідрону .
При кишкової інфекції - Ентерофурил , лінекс .
Після отруєння , при поганому апетиті - ферменти ( панзинорм , панкреатин ) .
5 . Алергічні реакції.
Не забудьте , що на природі досить часті алергічні реакції ( наприклад , на нові ягоди або ж укус комахи ) . Вам підійдуть супрастин, тавегіл , Хіфенадин і Фенистил краплі , гель Феністил , Зиртек -краплі .
6 . Захисні засоби від комах і кліщів.
Не забудьте і засоби від комах. Вони повинні відповідати віку малюка. Якщо на упаковці просто написано «дитячий» - значить , можна використовувати тільки для дітей старше 3 років. Краще вибрати емульсії і лосьйони , які треба наносити на одяг. Але якщо ви використовуєте засоби , що наносяться на шкіру , залиште необробленими обличчя і кисті рук ! Інакше ці отруйні препарати можуть потрапити в рот або очі малюка , а це, звичайно , небезпечно. Якщо комахи таки покусали , знадобляться бальзами , заспокійливі свербіж . Можна використовувати і вже згадуваний Фенистил - гель , а так же розчин соди.
- Спрей від кліщів дитячий ( наносити на одяг )
- Спрей від комарів дитячий ( наносити на одяг )
- Фумигатор від 0мес для кімнати
- В Мазекеа продається спеціальний браслет від комарів ( вичитала на просторах инета )
- Бальзам зірочка
7 . Кон'юнктивіт .
Непогано б укомплектувати аптечку і Альбуцид - для лікування кон'юктивіту (він легко може виникнути при попаданні в очі сторонніх часток або занесенні інфекції брудними руками - дітки ж будуть в пісочку грати ) .
8 . Наслідок ігор.
При активному відпочинку на дачі ваша дитина обов'язково « запрацює» синці , садна , подряпини і т.д. До цього теж треба приготуватися . Для зменшення набряку і хворобливості пошкодженого місця при ударах і синцях можна використовувати гелі Троксевазин або Венорутон , мазі Гепатромбин або гепариновой . Ще - « Синяк ОФ » , «Арніка» , «Рятувальник» і т.д.
Для обробки рани при саднах і подряпинах знадобиться 3 % -й розчин перекису водню або слабкий розчин марганцівки , а також йод або діамантова зелень і бактерицидний пластир.
На випадок опіку візьміть з собою знову ж мазь «Рятувальник» (але перед обробкою маззю хворе місце потрібно охолодити протягом як мінімум 15 хвилин! ) Або Пантенол спрей ( І не намастіть сонячні (або будь-які інші ) опіки нічим іншим! Ні кефіром , ні сметаною , ні соняшниковою олією , ні сечею. У кращому випадку - не допоможе. У гіршому - призведе до інфікування і замість опіку ви отримаєте нагноюватися рану ) . Найкраще при серйозному опіку - заспокоїти дитину , накласти пов'язку зі стерильного бинта самочинного розчином фурациліну , дати знеболююче і показати дитину лікарю .
9 . Захисні засоби від сонця.
Особливо подбайте про дітей - їм потрібні засоби з високим рівнем захисту від УФ- променів. До речі , рогівка - теж ніжна тканина . І її теж потрібно захищати. Не забудьте панамку , кепку з козирком або сонячні окуляри . Для грудничков перебування під прямими сонячними променями взагалі протипоказано. Тому просто стежте , щоб ваш малюк весь час перебував у тіні. Для дітей старше 6 місяців вже можна придбати засоби від сонця - спеціальну гипоаллергенную косметику. Після прогулянки її треба змивати ! Як і у випадку з коштами від комах , будь-які сонцезахисні креми з написом «дитячий » призначені тільки для дітей старше 3 років. Пам'ятайте про це і не ставте експерименти над своєю дитиною (навіть якщо з донькою вашої сусідки нічого не сталося).
Детальніше про сонцезахисні засоби тут
10 . Може знадобитися
Краплі для вух « Отипакс » , « Отофа » (краплі - антибіотик ) - майте на увазі , що закопувати їх без огляду лікаря не можна, тому барабанна перетинка повинна бути не пошкоджена. Але можна капнути на ватяну турундочку і вставити у вухо.
11 . Безсоння .
Нова обстановка , велика кількість вражень можуть стати причиною перезбудження малюка. Саме тому на дачу варто взяти заспокійливі препарати. Візьміть Собача , Валеріану або звичайний Корвалол ( потрібна 1 крапля спиртового розчину на кожен рік життя) .
Важливі дрібниці .
Ну , і, звичайно , в аптечці повинні бути такі необхідні дрібниці , як вата , бинти , стерильні марлеві серветки , лейкопластир . Не завадять і маленькі ножички ( щоб у потрібний момент не шукати їх по всьому будинку ) . Потрібно обов'язково взяти градусник ( тримайте його у футлярі !) . Фурацилін . Ізотонічний розчин - стерильний , 400мл.
Засіб від заколисування - Драміна з 1 року , мішечки для блювотних мас .
Мазь Левомеколь - на нагноившиеся ранки , фурункули .
Гемостатична губка - кровоспинний .
Ватні диски , ватяні палички.
Перед від'їздом перевірте свою аптечку ще раз і переконайтеся , що термін придатності препаратів не закінчився. Упакуйте всі кошти в коробку , яку можна щільно закрити . Краще заздалегідь записати , який засіб в якому випадку використовувати. Крім того , врахуйте , що всі перераховані вище засоби повинні бути в дитячих дозуваннях ! І не забудьте взяти анотацію до кожного препарату - щоб у потрібний момент не довелося гадати , скільки таблеток і як часто потрібно давати дитині .
P.S. проконсультуйтеся зі своїм педіатром , що б аптечку підлаштувати під свою дитину !
|